Hizmet Sözleşmesi 2018-04-21T19:48:34+00:00

Hizmet Sözleşmesi

1. Çemka Bilişim ile İlişkiniz
1.1. Çemka Bilişim’in ürünleri, yazılımı, hizmetleri ve web sitelerini (işbu belgede toplu olarak “Hizmetler” olarak anılacaktır ve ayrı yazılı bir anlaşma ile Çemka Bilişim tarafından size verilen hizmetleri kapsamayacaktır) kullanımınız sizin ve Çemka Bilişim arasındaki yazılı bir sözleşmenin hükümlerine tabidir. “Çemka Bilişim”, esas iş merkezi Nene Hatun Mh. Fatih Cad. No:281 Arnavutköy – İSTANBUL olan Çemka Gayrimenkul yan kuruluşudur. İşbu belge sözleşmenin nelerden oluştuğunu açıklamaktadır ve şartların bazılarını belirtmektedir.
1.2. Çemka Bilişim ile yazılı olarak aksine bir anlaşmaya varılmadıkça, Çemka Bilişim ile aranızdaki sözleşme daima en azından işbu belgede belirtilen şart ve koşulları içerecektir. İşbu şart ve koşullar aşağıda “Genel Şartlar” olarak anılmaktadır.
1.3. Genel Şartların yanı sıra Çemka Bilişim ile olan sözleşmeniz kullandığınız Hizmetlere ilişkin Hukuki Bildirilerin şartlarını da içerecektir. Hukuki Bildiriler aşağıda “Ek Şartlar” olarak anılmaktadır. Bir Hizmete ilişkin Ek Şartlar olması halinde, işbu Ek Şartlar o Hizmeti kullanımınız zarfında veya boyunca size okumanız için verilecektir.
1.4. Genel Şartlar ve Ek Şartlar sizin ile Çemka Bilişim arasında Hizmetlerin kullanımına ilişkin olarak hukuki bağlayıcılığı olan bir sözleşmeyi teşkil etmektedir. Bu belgeleri okumak için zaman ayırmanız çok önemli. İşbu hukuki sözleşme aşağıda toplu halde “Şartlar” olarak anılmaktadır.
1.5. Ek Şartlar ve Genel Şartlar arasında uyuşmazlık olması halinde Hizmete ilişkin Ek Şartlar önceliklidir.

2. Şartların Kabulü
2.1. Hizmetleri kullanabilmek için öncelikle Şartları kabul etmelisiniz. Şartları kabul etmezseniz Hizmetleri kullanamazsınız.
2.2. Şartları aşağıdaki şekillerde kabul edebilirsiniz:
(A) Çemka Bilişim tarafından herhangi bir Hizmet için kullanıcı arabiriminde seçenek verildiği takdirde Şartları kabul etme seçeneğine tıklayarak; veya
(B) Gönderilen sözleşmeyi imzalayarak veya,
(C) Hizmetleri kullanarak. Bu durumda, Çemka Bilişim’in Hizmetleri kullanımınızı kullanım anından itibaren Şartların kabulü olarak varsayacağını anlamakta ve kabul etmektesiniz.
2.3. Eğer (a) Çemka Bilişim ile bağlayıcılığı olan bir sözleşme yapmak için gerekli hukuki yaşta değilseniz, veya (b) Türkiye Cumhuriyeti kanunları veya ikamet ettiğiniz ülke veya Hizmetleri kullandığınız ülke de dahil olmak üzere diğer ülkelerin kanunları uyarınca Hizmetleri almaktan men edilmişseniz, Hizmetleri kullanamaz ve Şartları kabul edemezsiniz.
2.4. Devam etmeden önce, Genel Şartların yerel kopyasını kendi kayıtlarınız için basmalı ve saklamalısınız.

3. Çemka Bilişim tarafından Hizmetlerin Verilmesi
3.1. Çemka Bilişim kullanıcılarına mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek için sürekli kendini yenilemektedir. Çemka Bilişim’in size verdiği Hizmetlerin şekil ve içerik itibariyle zaman zaman size önceden bildirilmeksizin değişebileceğini onaylamakta ve kabul etmektesiniz.
3.2. Sürekli yenilenme kapsamında, Çemka Bilişim’in genellikle sadece kendi takdiri ile ve önceden bildiride bulunmaksızın size veya genel olarak kullanıcılara Hizmetleri (veya Hizmetlerin kapsamındaki herhangi bir özelliği) vermeyi durdurabileceğini (kesin veya geçici olarak) onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Siz de Hizmetleri kullanmayı her an bırakabilirsiniz. Hizmetleri kullanmayı bıraktığınızda Firmajan’ı özel olarak bilgilendirmek zorunda değilsiniz.
3.3. Eğer Çemka Bilişim sizin hesabınıza erişiminizi engeller ise, Hizmetlere, hesap detaylarınıza veya hesabınızda yer alan herhangi bir dosya veya diğer içeriğe erişmekten alıkoyulabileceğinizi onaylamakta ve kabul etmektesiniz.
3.4. Henüz Çemka Bilişim tarafından Hizmetler aracılığı ile gönderebileceğiniz veya alabileceğiniz iletilere veya herhangi bir Hizmetin verilmesinde kullanılan saklama alanına ilişkin hiç bir üst sınır getirilmemiş olmasına rağmen, bu tip üst sınırların Çemka Bilişim tarafında kendi takdiri ile her an getirilebileceğini onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

4. Sizin tarafınızdan Hizmetlerin Kullanılması
4.1. Bazı Hizmetlere erişmek için kayıt işlemleri veya Hizmetleri sürekli kullanımınız kapsamında kendiniz ile ilgili bazı bilgileri (kimlik veya iletişim detayları gibi) vermek zorunda kalabilirsiniz. Çemka Bilişim’e verdiğiniz kayıt bilgilerinin her zaman tam, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz.
4.2. Hizmetleri sadece (a) Şartlar ve (b) ilgili yargı alanlarında uygulanan kanun, yönetmelik veya genelde benimsenmiş uygulamalar veya kuralların Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti’nden veya diğer ilgili ülkelere ve ülkelerden veri ve yazılım ihracatına ilişkin tüm kanunlar da dahil olmak üzere) izin verdiği amaçlar için kullanmayı kabul etmektesiniz.
4.3. Çemka Bilişim ile aranızdaki ayrı bir sözleşme ile özellikle izin verilmedikçe Hizmetlere Çemka Bilişim tarafından sunulan arabirim haricinde hiçbir şekilde erişmemeyi (veya erişmeye teşebbüs etmemeyi) kabul etmektesiniz.
4.4. Hizmetlere (veya Hizmetlere bağlı olan sunucu ve ağlara) müdahale edecek veya bunları bozacak herhangi bir faaliyet ile iştigal etmemeyi kabul etmektesiniz.
4.5. Çemka Bilişim ile aranızdaki ayrı bir sözleşme ile özellikle izin verilmedikçe, Hizmetleri hiçbir amaç için çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, ticaretini yapmamayı ve yeniden satmamayı kabul etmektesiniz.
4.6. Şartlar kapsamındaki sorumluluklarınızın ihlalinden ve bunun doğurduğu sonuçlardan (Çemka Bilişim’in maruz kalacağı kayıp ve zarar da dahil olmak üzere) münhasıran sorumlu olduğunuzu (ve ihlallere ilişkin olarak Çemka Bilişim’in ne size ne de üçüncü şahıslara sorumlu olmadığını) kabul etmektesiniz.

5. Şifre ve Hesap Güvenliğiniz
5.1. Hizmetlere erişimde kullandığınız tüm hesaplarla ilişkili şifrelerinizin gizliliğinin korunmasının sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmekte ve anlamaktasınız.
5.2. Dolayısıyla, hesabınız altında gerçekleşen tüm hareketler için Çemka Bilişim’e karşı münhasıran sorumlu olacağınızı kabul etmektesiniz.
5.3. Şifrenizin veya hesabınızın izinsiz kullanıldığını fark ettiğiniz anda derhal Çemka Bilişim’e haber vereceğinizi kabul etmektesiniz.

6. Kişisel Gizlilik ve Kişisel Bilgileriniz
6.1. Verilerinizin Çemka Bilişim’in gizlilik politikalarına uygun bir biçimde kullanılmasını kabul etmektesiniz.

7. Hizmetlerdeki İçerik
7.1. Hizmetlerin kapsamında veya Hizmetleri kullanımınız yoluyla eriştiğiniz tüm bilgilerin (veri dosyaları, yazılı metinler, bilgisayar yazılımı, müzik, ses dosyaları ve diğer sesler, fotoğraflar, videolar veya diğer görüntüler gibi) bu gibi içeriğin kaynağı olan şahsın sorumluluğunda olduğunu anlamaktasınız. Bu tip bilgiler aşağıda “İçerik” olarak anılmaktadır.
7.2. Bilmelisiniz ki Hizmetlerin bir parçası olarak size sunulan İçerik, Hizmetlerdeki reklamlar ve Hizmetler kapsamında sponsor reklamlarındaki İçerik de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, işbu İçeriği Çemka Bilişim’e sunan sponsorlar veya reklamcılara (veya onların adına diğer şahıs veya şirketlere) ait olan fikri mülkiyet hakları ile korunuyor olabilir. Ayrı bir sözleşme ile Çemka Bilişim veya İçeriğin sahipleri tarafından özel olarak izin verilmedikçe İçeriği (tümü veya bir kısmını) değiştiremezsiniz, kiraya veremezsiniz, kiralayamazsınız, ödünç veremezsiniz, satamazsınız, dağıtamazsınız veya işbu İçerikten eser türetemezsiniz.
7.3. Çemka Bilişim herhangi bir Hizmete ilişkin İçeriği ön-elemeye tutma, inceleme, İçeriğe dikkat çekme, eleme, değiştirme, geri çevirme veya herhangi bir Hizmet kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır (ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır). Bazı Hizmetler kapsamında Çemka Bilişim size müstehcen içeriği elemek için araçlar sunabilir. İşbu araçlara SafeSearch tercih ayarları da dahildir. Ayrıca, sakıncalı bulduğunuz içeriğe erişimi sınırlandırmak için ticari yazılım ve hizmetler de mevcuttur.
7.4. Hizmetleri kullanırken kırıcı, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz İçeriğe maruz kalmanızım mümkün olduğunu anlıyorsunuz ve bu anlamda da Çemka Bilişim Hizmetlerini kullanmanın riskini üstlenmektesiniz.
7.5. Hizmetleri kullanırken yarattığınız, ilettiğiniz veya teşhir ettiğiniz her türlü İçerikten ve bu fiillerinizin sonuçlarından (Çemka Bilişim’in maruz kaldığı kayıp ve zarar da dahil olmak üzere) münhasıran sorumlu olduğunuzu (ve Çemka Bilişim’in ne size ne de üçüncü şahıslara karşı sorumlu olmadığını) kabul etmektesiniz.

8. Mülkiyet Hakları
8.1. Çemka Bilişim’in (veya Çemka Bilişim’in lisansörlerinin) Hizmetler üzerindeki tüm hukuki haklara, kanuni mülkiyete ve kazanca, Hizmetler kapsamında var olan tüm fikri mülkiyet hakları da dahil olmak üzere (işbu hakların kayıtlı olup olmadıklarına ve dünyanın neresinde var olduklarına bağlı olmaksızın), sahip olduğunu onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, Hizmetlerin Çemka Bilişim tarafından gizli olarak belirlenmiş bazı bilgileri içerebileceğini ve sizin işbu bilgileri Çemka Bilişim’in yazılı ön izni olmadan açıklayamayacağınızı da onaylamaktasınız.
8.2. Çemka Bilişim ile aksine bir anlaşmaya varmadıkça, işbu Şartlardaki hiçbir hüküm size Çemka Bilişim’in ticari unvanını, ticari markasını, hizmet markasını, logosunu, alan adını ve diğer belirleyici marka özelliklerini kullanma hakkını vermemektedir.
8.3. Çemka Bilişim ile yapılan ayrı yazılı bir sözleşme ile işbu marka özelliklerinden herhangi birini kullanmaya açıkça hak kazandığınız takdirde, kullanımınızın işbu sözleşmenin hükümlerine, Şartların ilgili hükümlerine ve Çemka Bilişim’in marka özelliklerinin kullanımına ilişkin zaman zaman yenilenen kurallarına uygun olması gerektiğini kabul etmektesiniz.
8.4. 11. Bölüm’de belirtilen sınırlı lisans haricinde, Çemka Bilişim işbu Şartlar uyarınca sizden (veya lisansörünüzden) Hizmetler kapsamında veya aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz, ilettiğiniz veya teşhir ettiğiniz İçerik üzerinden fikri mülkiyet hakları (kayıtlı olup olmadıklarına ve dünyanın neresinde var olduklarına bağlı kalmaksızın) da dahil olmak üzere hiçbir hak, kanuni mülkiyet, veya kazanç temin etmediğini onaylamakta ve kabul etmektedir. Çemka Bilişim ile yazılı olarak aksine anlaşmaya varmadıkça, işbu hakları korumaktan ve kullanmaktan sorumlu olduğunuzu ve Çemka Bilişim’in bu hususta size karşı hiçbir yükümlülüğü olmadığını kabul etmektesiniz.
8.5. Hizmetlerin kapsamına ilave veya dahil edilen hiçbir mülkiyet hakkı ilanlarını (telif hakları ve markalara ilişkin ilanlar da dahil olmak üzere) kaldırmayacağınızı, gizlemeyeceğinizi veya değiştirmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.
8.6. Çemka Bilişim tarafından yazılı olarak açıkça yetkilendirilmedikçe, Hizmetleri kullanırken diğer şirket ve organizasyonların ticari markalarını, hizmet markalarını, ticari unvanlarını ve logolarını işbu markaların, unvanların veya logoların sahipleri veya yetkili kullanıcıları hakkında herhangi bir karışıklık yaratmaya meyilli veya niyetli bir biçimde kullanmamayı kabul etmektesiniz.

9. Çemka Bilişim Lisansı
9.1. Çemka Bilişim Hizmetlerinin bir parçası olarak sunduğu yazılımı (aşağıda “Yazılım” olarak anılacaktır) kullanmanız için size şahsi, dünyanın her yerinde geçerli olan, telif ücreti olmayan, devredilemeyen ve münhasır olmayan bir lisans vermektedir. İşbu lisansın tek amacı Çemka Bilişim tarafından sunulan Hizmetleri Şartlarda öngörüldüğü şekilde kullanmanızı ve bu Hizmetlerden yararlanmanızı sağlamaktır.
9.2. Kanunen açıkça izin verilmedikçe veya zorunlu kılınmadıkça veya Çemka Bilişim tarafından yazılı özel izin verilmedikçe Yazılımı kopyalayamazsınız, değiştiremezsiniz, işbu Yazılımdan yeni eserler türetemezsiniz, tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme veya başka bir yöntemle Yazılımın kaynak kodunu veya işbu kodun herhangi bir bölümünü çözme teşebbüsünde bulunamazsınız (üçüncü bir şahsın da bunları gerçekleştirmesine izin veremezsiniz).
9.3. Çemka Bilişim size yazılı özel izin vermedikçe, Yazılımı kullanım haklarınızı devredemezsiniz (veya işbu haklara ilişkin alt-lisans veremezsiniz), işbu haklar üzerinden teminat hakkı veremezsiniz veya işbu hakların herhangi bir bölümünü başka herhangi bir şekilde transfer edemezsiniz.
9.4. Google reklamlarına yönelik promosyon kuponlarının firma için uygulanması Çemka Bilişim’in inisiyatifindedir. Promosyon kuponları uygulanacak hesaplar, Google Politikalarına, AdWords koşullar ve şartlar belgelerine uygun olmak zorundadır. Promosyon kuponları bu koşulları sağlayan müşteriler için karşılıksız olarak firmaya sunulabilir. Promosyon kodu kullanılmayan hesaplar için Çemka Bilişim’ı sorumlu tutmadığınızı kabul etmektesiniz.
9.5. Ödeme tutarının %18’lik tutarı Katma Değer Vergisine münhasır Çemka Bilişim’e ödenir. Çemka Bilişim KDV tutarının maliyeye ödenmesi ile mükelleftir.

10. İçerik Lisansı
10.1. Hizmetlere veya Hizmetler aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz veya teşhir ettiğiniz İçerik üzerindeki telif haklarınızı ve zaten sahip olduğunuz diğer hakları elinizde tutmaktasınız. İçeriği sunmak, göndermek veya teşhir etmek ile Çemka Bilişim’e Hizmetlere veya Hizmetler aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz veya teşhir ettiğiniz her türlü İçeriği çoğaltmak, uyarlamak, değiştirmek, tercüme etmek, yayımlamak, halk önünde icra etmek ve teşhir etmek ve dağıtmak için daimi, geri alınamayan, dünyanın her yerinde geçerli olan, telif ücreti olmayan ve münhasır olmayan bir lisans vermektesiniz. İşbu lisansın tek amacı Çemka Bilişim’in Hizmetleri teşhir etmesini, dağıtmasını ve teşvik etmesini sağlamaktır ve bazı Hizmetler için ilgili Ek Şartlarda belirtildiği şekillerde iptal edilebilir.
10.2. İşbu lisansın Çemka Bilişim’e işbu İçeriği müşterek hizmetler için ilişkili olduğu diğer şirket, organizasyon ve şahıslara açma ve işbu İçeriği işbu hizmetlerin verilmesine ilişkin olarak kullanma hakkını verdiğini kabul etmektesiniz.
10.3. Hizmetleri kullanıcılarımıza sunmak için gerekli teknik adımları atarken, Çemka Bilişim’in (a) İçeriğinizi farklı halka açık ağlar üzerinden ve faklı medyalarda iletebileceğini veya dağıtabileceğini; ve (b) İçeriğinizi bağlı ağlar, araçlar, hizmetler veya medyaların teknik gerekliliklerine uydurmak ve uyarlamak için İçeriğinizde gerekli olan değişiklikleri yapabileceğini anlamaktasınız. İşbu lisansın Çemka Bilişim’e bu fiiller için izin verdiğini kabul etmektesiniz.
10.4. Yukarıdaki lisansı Çemka Bilişim’e vermek için gereken tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu teyit etmekte ve garanti etmektesiniz.

11. Yazılım Güncellemeleri
11.1. Kullandığınız Yazılım Çemka Bilişim tarafından zaman zaman otomatik olarak güncellenebilmektedir. Hizmetlerinizin bir parçası olarak işbu güncellemeleri almayı (ve Çemka Bilişim’in da bunları size teslim etmesine izin vermeyi) kabul etmektesiniz.

12. Sözleşme Koşulları ve Sözleşme Süresi
Hesap yönetimi ile ilgili olarak oluşacak Çemka Bilişim hizmet bedelleri sözleşme süresine, aylık harcama tutarlarına, açılacak hesapların iş yüküne göre %1 ile %30 arasında değişiklik gösterebilir.
Promosyon kredileri, promosyon kredisi koşullarını kabul eden ve promosyon kredisi koşullarına uygun firmalar için hiçbir kesinti yapılmadan hesaplara eklenir. Google tarafından izin verilmeyen hesaplar için Çemka Bilişim’ı sorumlu tutmadığınızı kabul etmektesiniz.
Sözleşme tutarına KDV bedeli dahil değildir.

13. Çemka Bilişim ile İlişkinizin Sonlandırılması
13.1. Aşağıda belirtildiği gibi siz veya Çemka Bilişim tarafından sonlandırılmadıkça Şartlar uygulanacaktır.
13.2. Çemka Bilişim ile aranızdaki hukuki sözleşmeyi (a) Çemka Bilişim’e sonlandırdığınızı bildirerek ve (b) Çemka Bilişim’in size kapatma seçeneği verdiği Hizmetlerde hesaplarınız varsa, bu hesapları kapatarak sonlandırabilirsiniz. Bildiriniz yazılı olarak Çemka Bilişim’in işbu Şartların başında belirtilen adresine gönderilmelidir.
13.3. Çemka Bilişim aşağıdaki hallerde sizinle olan hukuki sözleşmesini sonlandırabilir:
(A) Şartların herhangi bir hükmünü ihlal ettiğiniz hallerde (veya Şartların hükümlerine uymaya niyetli olmadığınızı veya uyma imkanınızın olmadığını açıkça gösteren bir şekilde hareket ettiğiniz hallerde); veya
(B) Çemka Bilişim’in kanunen zorunlu olduğu hallerde (örneğin size Hizmetlerin verilmesi hukuka aykırı ise veya hukuka aykırı hale gelmiş ise); veya
(C) Çemka Bilişim’in size verdiği Hizmetlerdeki ortağının Çemka Bilişim ile olan ilişkisini sonlandırdığı veya size Hizmetleri vermeyi kestiği hallerde; veya
(D) Çemka Bilişim’in ikamet ettiğiniz veya Hizmetleri kullandığınız ülkeye Hizmetleri vermeyi kesmek üzere olduğu hallerde; veya
(E) Çemka Bilişim tarafından size Hizmetlerin verilmesinin Çemka Bilişim için ticari bakımdan uygun olmadığı hallerde.
13.4. Bu bölüm Çemka Bilişim’in Hizmetlerin verilmesine ilişkin 4. Bölüm’de belirtilen haklarını etkilememektedir.
13.5. İşbu Şartlar sona erdiğinde sizin ve Çemka Bilişim’in yararlandığı veya maruz kaldığı (veya Şartların yürürlükte olduğu dönem boyunca tahakkuk etmiş olan) veya sınırsız bir süre devam edeceği açıkça belirtilmiş olan tüm hukuki haklar, sorumluluklar ve yükümlülükler işbu sona ermeden etkilenmeyecek ve paragraf 19.7’nin hükümleri işbu haklara, sorumluluklara ve yükümlülüklere sınırsız bir süre uygulanmaya devam edecektir.

14. Hizmetlere İlişkin Garanti Verilmemektedir
14.1. Hizmetler “olduğu gibi” verilmektedir ve Çemka Bilişim, Çemka Bilişim’in İştirak ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri işbu Hizmetlere ilişkin hiçbir garanti vermemektedir.
14.2. Çemka Bilişim, Çemka Bilişim’in İştirakleri ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri özellikle aşağıdakileri beyan ve garanti etmemektedir:
(A) Hizmetlerin beklentilerinizi karşılayacağını,
(B) Hizmetleri kullanımınızın kesintisiz, zamanında, güvenli ve hatasız olacağını,
(C) Hizmetleri kullanımınız yoluyla elde ettiğiniz bilgilerin tam ve güvenilir olacağını,
(D) Hizmetlerin bir parçası olarak size sunulan Yazılımın işlem ve işlevliği ile ilgili kusurların düzeltileceği.
14.3. Hizmetlere Şartlarda açıkça belirtilenler haricinde hiçbir koşul, garanti veya şart (yeterli kalite, amaca uygunluk veya tarife uygunluk gibi zımni şartlar da dahil olmak üzere) uygulanmayacaktır.
14.4. Şartlardaki hiçbir hüküm tüketici olarak sahip olduğunuz ve değiştirmek veya feragat etmek için sözleşme yapamayacağınız haklarınızı etkilememektedir.

15. Sorumluluğun Sınırlanması
15.1. Şartlardaki hiçbir hüküm Çemka Bilişim’in yürürlükteki kanun ile hukuken hariç tutulamayan veya sınırlanamayan zararlara ilişkin yükümlülüklerini ortadan kaldırmamakta ve sınırlamamaktadır.
15.2. Yukarıdaki 14.1. paragraftaki genel hükme tabi olmak suretiyle, Çemka Bilişim, Çemka Bilişim’in İştirak ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri aşağıdakilere ilişkin olarak size karşı yükümlü olmayacaklardır:
(A) maruz kaldığınız doğrudan veya dolaylı zararlar. Bu zararlara uğradığınız kazanç kaybı (doğrudan veya dolaylı olmasından bağımsız olarak), peştemaliye veya iş dünyasında itibar kaybı veya veri kaybı da dahildir.
(B) Aşağıdakiler sonucunda maruz kaldığınız kayıp ve zararlar:
(i) reklamların tam, doğru olduğuna veya varlığına olan güveniniz veya reklamcı veya sponsorlar ile aranızdaki herhangi bir ilişki veya işlem;
(ii) Çemka Bilişim’in Hizmetlerde yapacağı herhangi bir değişiklik veya Hizmetlerin (veya Hizmetlerin herhangi bir özelliğinin) verilmesinde herhangi kesin veya geçici bir durdurma;
(iii) Hizmetleri kullanımınız sonucu veya aracılığı ile korunan veya iletilen verilerin silinmesi, bozulması veya saklanamaması;
(iv) Çemka Bilişim’e doğru hesap bilgilerini vermemeniz;
(v) Şifrenizi veya hesap detaylarınızı güvenli ve gizli tutamamanız.
15.3. Çemka Bilişim’in yükümlülüklerine getirilen yukarıda paragraf 14.2’de belirtilen sınırlamalar Çemka Bilişim’in bahsi geçen zararların doğma olasılığından haberdar edilmiş olması veya bu olasılığın farkında olması gerektiğinden bağımsız olarak uygulanacaktır.

16. Telif Hakları ve Ticari Marka Politikası
16.1. Uluslararası fikri mülkiyet hukukuna (Türkiye Cumhuriyeti Telif Hakları Kanunu dahil olmak üzere) uyan ihlal edildikleri iddia edilen telif haklarına ilişkin ihbarlara karşılık vermek ve birden fazla defa ihlal edenlerin hesaplarını iptal etmek Çemka Bilişim’in politikasıdır.
16.2. Çemka Bilişim’in reklamcılık konusunda telif haklarına ilişkin şikayetler ile ilgili belirli bir prosedürü bulunmaktadır.

17. Reklamlar
17.1. Bazı Hizmetler reklam gelirleri ile desteklenmektedir ve işbu Hizmetlerde reklam ve promosyonlara yer verilebilir. Bu reklamlar Hizmetlerde yer alan bilginin içeriğini, Hizmetler aracılığı ile sorulan soruları ve diğer bilgileri hedefleyebilir.
17.2. Çemka Bilişim tarafından Hizmetlerde yapılan reklamın anlayışı, tarzı ve kapsamı size belirli bir bildiri yapılmadan değiştirilebilir.
17.3. Hizmetlerin Çemka Bilişim tarafından sizin erişiminize ve kullanımınıza sunulmasının karşılığı olarak, Çemka Bilişim’in Hizmetlere bu tip reklamlar koyabileceğini kabul etmektesiniz.
17.4. Çemka Bilişim’in hizmet verdiği reklam hesaplarını hiçbir şekilde devir edemeyeceğinizi, kopyalayamayacağınızı, taşıyamayacağınızı veya üçüncü taraf kişiler ile paylaşamadığınızı kabul etmektesiniz.

18. Diğer İçerikler
18.1. Hizmetler başka web sitelerine, içeriklere ya da kaynaklara bağlantılar verebilir. Çemka Bilişim’in, Çemka Bilişim dışındaki şirket veya şahıslarca sunulan web siteleri ya da kaynaklar üzerinde kontrolü olmayabilir.
18.2. Çemka Bilişim’in bu tip harici siteler ya da kaynakların kullanılırlıklarından sorumlu olmadığını ve bu tip web siteleri ya da kaynaklarda bulunan herhangi bir reklamı, ürünü veya diğer maddeleri onaylamadığını kabul etmektesiniz.
18.3. Bu harici sitelerin veya kaynakların varlığından ya da bu web siteleri veya kaynaklarda bulunan veya bu web siteleri ve kaynaklardan erişilebilen her türlü reklam, ürün veya diğer malzemenin bütünlüğüne, doğruluğuna ve mevcudiyetine duyacağınız güvenden dolayı maruz kalacağınız her türlü kayıp veya zarardan Çemka Bilişim’nin sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

19. Şartların Değiştirilmesi
19.1. Çemka Bilişim zaman zaman Genel Şartlarda ya da Ek Şartlarda değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler yapıldığında, Çemka Bilişim Genel Şartların yeni bir kopyasını Çemka Bilişim sayfalarından erişilebilir hale getirecektir ve yeni İlave Şartlar da değişikliklerden etkilenen Hizmetlerin içinde ya da onlarla birlikte sunulacaktır.
19.2. Eğer Hizmetleri Genel Şartlar veya Ek Şartların değiştiği tarihten sonra kullanırsanız, Çemka Bilişim sizin bu kullanımınızı yenilenen Genel Şartların veya Ek Şartların kabulü olarak değerlendireceğini anlamakta ve kabul etmektesiniz.

20. Genel Hukuki Şartlar
20.1. Bazen Hizmetleri kullandığınızda (bu Hizmetlerin bir sonucu olarak ya da bu Hizmetler sayesinde), başka bir şahıs ya da şirket tarafından sunulan bir hizmeti kullanabilir veya bir yazılımı indirebilir ya da ürünleri satın alabilirsiniz. Sizin bu diğer hizmetleri, yazılımı veya ürünleri kullanımınız sizinle ilgili şahsi ya da şirket arasındaki farklı şartlara tabi olacaktır. Bu durumda, Şartlar sizin bu diğer şirket ya da şahıslarla olan hukuki ilişkinizi etkilemeyecektir.
20.2. Şartlar sizinle Çemka Bilişim arasındaki hukuki anlaşmanın tamamını teşkil etmektedir ve sizin Hizmetleri kullanımınızı düzenlemektedir (Çemka Bilişim’in size ayrı bir yazılı sözleşme altında sunacağı hizmetler hariç olmak üzere) ve Hizmetlere ilişkin sizinle Çemka Bilişim arasında daha önceden var olan her türlü anlaşmanın bütünüyle yerine geçmektedir.
20.3. Çemka Bilişim’in elektronik posta, normal posta ya da Hizmetlerle ilgili ilanlarla size Şartlara ilişkin değişiklikleri içeren bildiriler yollayabileceğini kabul etmektesiniz.
20.4. Çemka Bilişim’in Şartlarda (ya da uygulanacak herhangi bir hukukta Çemka Bilişim lehine olan) yer alan herhangi bir hukuki hakkı ya da çareyi yürürlüğe koymaması ya da uygulamamasının Çemka Bilişim’in haklarından resmen feragat ettiği anlamına gelmeyeceğini ve bu hakların veya çarelerin Çemka Bilişim için geçerli olmaya devam edeceğini kabul etmektesiniz.
20.5. Bu konuda karar vermeye yetkili olan herhangi bir mahkeme, Şartlardaki hükümlerden herhangi birinin geçersiz olduğuna karar verirse, işbu hüküm Şartlardaki diğer hükümleri etkilemeden Şartlardan çıkartılacaktır. Şartların geri kalan hükümleri yürürlükte ve icra edilebilir olmaya devam edecektir.
20.6. Çemka Bilişim’in ana şirket olduğu şirketler grubu üyelerinin Şartlardan faydalanan üçüncü kişiler olduklarını kabul etmektesiniz. İşbu şirketler Şartların kendilerine çıkar sağlayan (ya da kendi lehlerine olan) her türlü hükmünü doğrudan icra etmeye ve bunlara dayanmaya yetkilidir. Bunun dışında, hiçbir şahıs ya da şirket Şartlara lehtar olmayacaktır.
20.7. Şartlar, ve bu Şartlar altında Çemka Bilişim ile olan ilişkiniz, Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabidir. Siz ve Çemka Bilişim, Şartlar’dan doğacak her türlü hukuki meselenin çözümüne ilişkin olarak Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul etmektesiniz. Bununla birlikte, Çemka Bilişim’in başka ülke mahkemelerine de ihtiyati tedbirler (ya da benzer acil hukuki çareler) için başvurabileceğini kabul etmektesiniz.

21. Çemka Bilişim Hizmet Seçenekleri
OPSİYON 1:
Bu seçenekte ödeme kredi kartı ya da banka havalesi ile Çemka Bilişim’e yapılır. Bu opsiyona göre yararlanabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir:
• Hesap kurulumu, gerekli tüm düzenlemelerin reklam stratejileriniz doğrultusunda Google AdWords sertifikalı uzmanlar tarafından yapılması
• Ücretsiz promosyon kuponları ve ek bütçe kampanyaları
• 08:00 – 18:00 saatleri arasında ücretsiz telefon desteği
• 08:00 – 18:00 saatleri arasında online destek
• 7/24 e-posta desteği
• Reklam konumunuzun ve kalite puanının yükseltilmesi için düzenli hesap optimizasyonu (Maliyetlerinizi %85’e kadar düşürebilir)
• Size özel müşteri yetkilisi ve bu yetkili ile yüz yüze görüşebilme imkanı
• Google Görsel aramalar için reklam oluşturulması
• Görüntülü reklam ağı için banner hazırlanması
• Faturalandırma ve faturanızın posta adresinize kargo ile teslim edilmesi(Tüm vergiler dahildir. Faturalarınızı giderlerinizde kullanabilirsiniz)

OPSİYON 2:
Bu seçenekte ödeme doğrudan yurtdışına Google hesaplarına yapılır. Yönetilen reklam bütçesi üzerinden bütçenizin büyüklüğüne bağlı olarak %10 ile %20 arası hizmet bedeli alınır. Reklam bütçeniz için herhangi bir faturalandırma yapılmaz. Sadece hizmet bedeli için faturalandırma yapılır. Minimum ödeme tutarı 1000TL’dir. Bu opsiyona göre yararlanabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir:
• Hesap oluşturulması
• Hesap kurulumu, gerekli tüm düzenlemelerin reklam stratejilerinizin doğrultusunda Google AdWords sertifikalı uzmanlar tarafından yapılması
• Google AdWords salt raporlama erişimi(Raporlama erişiminde kullanıcının değişiklik yapma imkanı bulunmamaktadır)
• E-posta ile danışmanlık desteği(Telefon ile danışmanlık verilmemektedir)
• Google’a yapılan ödemenin vergi boyutundan, oranlarından ve ödenmesinden müşterinin kendisi sorumludur.
• Ödeme konusundaki sıkıntılardan ve Google tarafından talep edilebilecek ek hizmet ücretlerinden, yurtdışına yapılacak ödemelerde döviz kurlarında oluşacak dalgalanmalardan müşterinin kendisi sorumludur.

OPSİYON 3:
Bu seçenekte ödeme doğrudan yurtdışına Google hesaplarına yapılır. Bu seçenekte reklam bütçeniz için faturalandırma yapılmaz. Minimum ödeme 1000TL’dir. Sadece hizmet bedeli için faturalandırma yapılır. Sadece 1 defaya mahsus hesap kurulum bedeli alınır. Bu opsiyona göre yararlanabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir:
• Hesap oluşturulması,
• Hesap kurulumu, gerekli tüm düzenlemelerin reklam stratejileriniz doğrultusunda Google AdWords sertifikalı uzmanlar tarafından yapılması
• Google AdWords yönetim erişimi (Bu opsiyonda firmaya Google AdWords yönetim erişimi verilir, danışmanlık verilmez, firma tüm reklam yönetimini kendisi yapar, reklamların yönetiminden, takibinden, oluşabilecek tüm aksaklıklardan kendisi sorumludur)
• Hesap açılışı tamamlandıktan sonra telefon ve e-posta ile destek verilmez
• Google’a yapılan ödemenin vergi boyutundan, oranlarından ve ödenmesinden müşterinin kendisi sorumludur.
• Ödeme konusundaki sıkıntılardan ve Google tarafından talep edilebilecek ek hizmet ücretlerinden, yurtdışına yapılacak ödemelerde döviz kurlarında oluşacak dalgalanmalardan müşterinin kendisi sorumludur.

OPSİYON 4:
Bu seçenekte ödeme doğrudan yurtdışına Google hesaplarına yapılır. Bu seçenekte reklam bütçeniz için faturalandırma yapılmaz. Sadece 150TL hizmet bedeli için faturalandırma yapılır. Bu opsiyona göre yararlanabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir:
• Hesap oluşturulması,
• Bu opsiyonda hesap kurulumu yapılmaz.
• Google AdWords yönetim erişimi. (Bu opsiyonda firmaya Google AdWords yönetim erişimi verilir, danışmanlık verilmez, firma tüm reklam yönetimini kendisi yapar, reklamların yönetiminden, takibinden, oluşabilecek tüm aksaklıklardan kendisi sorumludur.)
• Hesap açılışı tamamlandıktan sonra telefon ve e-posta ile destek verilmez.
• Google’a yapılan ödemenin vergi boyutundan, oranlarından ve ödenmesinden müşterinin kendisi sorumludur
• Ödeme konusundaki sıkıntılardan ve Google tarafından talep edilebilecek ek hizmet ücretlerinden, yurtdışına yapılacak ödemelerde döviz kurlarında oluşacak dalgalanmalardan müşterinin kendisi sorumludur

İLETİŞİM BİLGİSİ

Nene Hatun Mah.Fatih Cad.No:281/B Arnavutköy/İSTANBUL

Phone: +90 (537) 945 28 38

Web: Çemka Bilişim

Son Yazılar